Polski English Deutsch
Start Kontakt Szukaj Mapa strony

Szukaj w serwisie


Wdrożenie IED oczami naszych doradców
Bartek: Jakie usługi, świadczone przez ATMOTERM S.A. mogą zainteresować klientów w dobie aktualnych zmian prawnych?

Marcin: Naszym zadaniem jest iść bok w bok z przemysłem i uważnie się rozglądać. Dzięki temu możemy w porę ostrzegać przed ryzykami, doradzać w trudnych decyzjach i podejmować wyzwania razem z naszymi Klientami. Ten rok upływa pod znakiem zmiany ustawy Prawo Ochrony Środowiska, wiąże się to z wdrożeniem unijnej Dyrektywy IED. Z wieloma naszymi Klientami przygotowujemy się do tej zmiany od kilku miesięcy- dziś wiemy, że zarządzający kadra zarządzająca tych przedsiębiorstw mogą spać spokojnie, ponieważ odpowiednie działania przygotowawcze pozwoliły ograniczyć poziom ich niepewności oraz wycenić ryzyka, które nieodmiennie towarzyszą tego typu zmianom.

Bartek: Jakiego rodzaju wsparcie jest obecnie najczęściej wybierane przez prowadzących instalacje IPPC?

Marcin: Naturalnie jest to mocno uzależnione od rodzaju działalności i zasobów własnych, którymi dysponują przedsiębiorstwa. Spotykamy obecnie dwa typy klientów. Pierwszą grupę stanowią przedsiębiorstwa świetnie przygotowane merytorycznie i potrzebujące pewnego wykonawcy do realizowania ich polityki środowiskowej w zakresie dokumentacji, prowadzenia postępowań w urzędach itd. Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu dajemy gwarancję wysokiej jakości usług w tej sferze. Drugą grupą klientów są ci przedsiębiorcy, którzy z powodu innych priorytetów biznesowych, chcą aby ich sytuację przeanalizował podmiot zajmujący się tym profesjonalnie. Chodzi najczęściej o stworzenie planu działania w taki sposób, aby uwzględnić różne aspekty działania przedsiębiorstwa, również takie które pozornie nie mają wiele wspólnego z ochroną środowiska. Stosujemy podejście oparte na rozumieniu biznesu klienta jako całości oraz na kierowaniu wzroku na te same cele, które widzi zarząd. W ten sposób udaje nam się doprowadzać sprawy do końca, tworząc konkretną, policzalną wartość i angażując jedynie niezbędną ilość zasobów klienta.

Bartek: Jak to się przenosi na aktualną sytuację?

Marcin: Zmiana Prawa ochrony środowiska dotyczy większości większych instalacji przemysłowych w Polsce. Wiele z nich niebawem będzie przygotowywać raporty początkowe określające stan środowiska gruntowo-wodnego na terenie swoich zakładów - jest to wyzwanie organizacyjne i finansowe - już dziś troszczymy się o jedno i drugie w szeregu Z nich. Dla innych najbardziej optymalnym działaniem się jest dziś ocena ryzyka zanieczyszczenia terenów. Obecnie nawet krótka i niezobowiązująca rozmowa z konsultantem może pomóc w podjęciu dobrej decyzji o sposobie mierzenia się ze zmianami prawa.

  poleć znajomemu drukuj
ATMOTERM S.A. ul. Łangowskiego 4 45-031 Opole tel. 77/4426666 fax 77/4426695 e-mail: office@atmoterm.pl
Nasze serwisy: www.ekowiedza.pl l www.remas.pl l www.ekoforum.opole.pl l Projekty unijne