Polski English Deutsch
Start Kontakt Szukaj Mapa strony

Szukaj w serwisie


Inteligentne Sieci Sensorowe w Ochronie Powietrza
Projekt ISSOP (Inteligentne Sieci Sensorowe w Ochronie Powietrza) obejmuje opracowanie inteligentnego systemu monitorowania jakości powietrza opartego na sieci autonomicznych czujników. Ich zaprojektowanie, budowa i testowanie będą przedmiotem prac badawczych. Elementem projektu będzie również stworzenie odpowiedniego oprogramowania, które zapewni prawidłowe funkcjonowanie sieci czujników.
Z uwagi na odmienną specyfikę monitorowania stężeń substancji pyłowych i gazowych prace zostaną podzielone na dwie części. Celem pierwszej części będzie opracowanie systemu ISSOP do monitorowania zanieczyszczeń pyłowych, w drugiej części powstanie system ISSOP do monitorowania zanieczyszczeń gazowych. W końcowej fazie realizacji projektu nastąpi próba połączenia obu systemów w jeden.
Prezentowane rozwiązanie jest nowością na skalę Polski i Europy, a biorąc pod uwagę ostatni raport WHO dotyczący jakości powietrza w europejskich miastach, system ISSOP może być pożądanym narzędziem wspomagającym ochronę zdrowia mieszkańców i ochronę środowiska.


  poleć znajomemu drukuj
ATMOTERM S.A. ul. Łangowskiego 4 45-031 Opole tel. 77/4426666 fax 77/4426695 e-mail: office@atmoterm.pl
Nasze serwisy: www.ekowiedza.pl l www.remas.pl l www.ekoforum.opole.pl l Projekty unijne